Saturday the 2nd - - Hostgator Coupon
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 27 czerwca o godz. 9.00 na boisku szkolnym.

I Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki w Busku-Zdroju otrzymało certyfikat „Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem” na rok szkolny 2013/2014. Program prowadzony jest przez Ośrodek Prewencji Pierwotnej NowotworówŚwiętokrzyskiego Centrum Onkologii.

 Szkolni koordynatorzy programu: Agata Iwan i Ewelina Szymczyk-Krzemińska 

W roku szkolnym 2013-2014 w zajęciach koła regularnie uczestniczyło 14 uczniów klas I- III I LO. Zespół pod kierunkiem opiekunów: J. Łukasik i H. Stachury przygotował spektakl pt." Mąż zmarł, ale już mu lepiej" według scenariusza I Degórskiej.

Tragifarsa zyskała serdeczne przyjęcie wśród widzów - uczniów liceum , ale również zaproszonych gości w BSCK. Spektakl reprezentował szkołę w Internetowym Przeglądzie Teatrów Szkolnych i Kieleckim Festiwalu Kultury Scyzoryki 2014, w którym zdobył II miejsce  (kategoria- teatr).

Obsada spektaklu: A. Piwowarska, P. Wojciechowska, M. Jaworski, M.Żak, P. Wawszczyk, J. Janiec, D.Szafraniec, J. Sutkowski, M. Lewandowski, M. Wilgocka, N. Wajda, M. Żelawski, M.Bańkowski, N. Santiago.

 Zapraszamy do współpracy!

W dniach  8-15  czerwca 2014 uczniowie klas I f, IIa, IIf,IIh ( 43 osoby) ILO im. T. Kościuszki uczestniczyli w zajęciach tzw. zielonej szkoły, które odbywały się w Ustce. Opiekunami grupy byli: A.Kosela, J. Łukasik i M.Zaręba.

W programie znalazły się m.in zajęcia sportowe, wycieczki krajoznawcze, warsztaty teatralne, pogadanka historyczna dotycząca wydarzeń II wojny światowej, rejs statkiem.

 Wspaniała atmosfera, doskonałe humory, plaża i słońce!

Dnia 18 czerwca 2014 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w niezwykle interesującym wyjeździe do Konsulatu Stanów Zjednoczonych w Krakowie, zorganizowanym dzięki staraniom Pani Doroty Bik oraz Pani Alicji Dymko. Po przybyciu na miejsce licealna młodzież spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony Konsula, który z szerokim uśmiechem na twarzy oznajmił, iż z uwagi na brak znajomości języka polskiego, zamierza posługiwać się wyłącznie językiem angielskim. Następnie rozpoczął się niezmiernie ciekawy wykład na temat pochodzenia oraz kultury rdzennych mieszkańców Ameryki – Indian, połączony z prezentacją multimedialną.

Czytaj więcej: Wizyta w Konsulacie USA

W dniu 17 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Eweliną Dąbrowską – pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Busku-Zdroju.

 Zajęcia na temat dopalaczy realizowane były w ramach programu profilaktycznego „ARS czyli jak dbać o miłość” w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków  psychoaktywnych. 

W dniach 3 – 9 czerwca 2014 roku grupa 40 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju odbyła zagraniczną wycieczkę do Włoch. Trwający 6 dni wyjazd obejmował zwiedzanie Wenecji, Rzymu, Watykanu, a w drodze powrotnej również Wiednia. Podziwianie starożytnych zabytków i poznawanie kultury włoskiej połączone było z rekreacyjnym pobytem w ośrodku wypoczynkowym na campingu, położonym w odległości 40 km od Rzymu miasteczku Bracciano. Po całym dniu zwiedzania zmęczeni turyści odpoczywali nad jeziorem w promieniach gorącego południowego słońca.

 Choć wycieczka nie obyła się bez nieprzewidzianych przygód, zarówno uczniowie jak i opiekunowie wrócili z wyjazdu zadowoleni. Wszystkich zachwyciła nie tylko bogata oferta turystyczna, ale również orientalna włoska kultura, ciepły klimat i niepowtarzalna kuchnia. Oby wszystkie wycieczki organizowane przez buskie LO były tak udane jak miniona! 

Zapraszamy do galerii.

 

5 maja 2014 r. uczniowie klasy II c wzięli udział w festynie rodzinnym odbywającym się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie. Impreza miała charakter plenerowy. Podopieczni ośrodka wraz ze swoimi rodzinami i wychowawcami aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu, mieli dostęp do wielu atrakcji, które umożliwiały im mnóstwo radości i chwile beztroskiej zabawy.

Pod opieką p. Aleksandry Buckiej i p. Agaty Iwan uczniowie klasy II c w składzie: Katarzyna Kawiorska, Ewa Krawczyk, Dominika Paw, Karol Tomczak, Małgorzata Siudak, Piotr Staszek, Emilia Szczepańska, Aleksandra Sodo, Marta Miksiewicz, Klaudia Chyc, Kinga Kosiń i Milena Dalmata przygotowali kilka krótkich inscenizacji bajek, znanych polskich autorów m.in. „Na straganie” Jana Brzechwy i „Ptasie Radio” Juliana Tuwima. Oprócz popisów teatralnych, nasza młodzież wykazała się również pod względem muzycznym, wykonując wesołe piosenki dla dzieci.

Mimo drobnych problemów technicznych, byliśmy zadowoleni z efektów naszej pracy. Mamy również nadzieje, że udało nam się dać wychowankom SOSW w Boninie dawkę dobrej zabawy i trochę uśmiechu na twarzy, a nasze przygotowania nie poszły na marne.
                                                                                            K. Kosiń

W dniu 2.06.2014 r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju wraz z opiekunami: p. A. Iwan, p. A. Bucką i siostrą Tarsycją wybrali się po raz kolejny do Domu Dziecka w Pacanowie.

Jest to placówka  prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, która obejmuje opieką około 30 wychowanków, w wieku od 3 do 17 lat.

Siostry i dzieci przywitały nas bardzo serdecznie i ciepło. Z okazji Dnia Dziecka mieliśmy drobne prezenty dla wychowanków. Oprócz upominków zawieźliśmy również promienny uśmiech, optymizm i pogodę ducha. Na twarzach dzieci jak i naszych, zagościły radość i uśmiech. Szybko nawiązaliśmy kontakt, były wspólne zabawy, gry i rozmowy. Dzieci cieszyły się z prezentów, ale najbardziej, że ktoś ich odwiedził i poświęcił im czas. Zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcia. Kiedy przyszedł czas rozstania trudno było wyjeżdżać. Mamy nadzieję, że  jeszcze kiedyś odwiedzimy wychowanków Domu Dziecka w Pacanowie.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom za zaangażowanie, empatię i dobre serce.

                                                                                                                            Dominika Paw IIc