Monday the 1st - - Hostgator Coupon
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się
w dniu 1 września o godz. 11.00

Uczniowie klas trzecich mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników na rok szkolny 2014/2015 do 3 września 2014r. Wnioski do pobrania na stronie, w księgowości  lub  w sekretariacie szkoły.

Pobierz wniosek

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 27 czerwca o godz. 9.00 na boisku szkolnym.

I Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki w Busku-Zdroju otrzymało certyfikat „Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem” na rok szkolny 2013/2014. Program prowadzony jest przez Ośrodek Prewencji Pierwotnej NowotworówŚwiętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Szkolni koordynatorzy programu: Agata Iwan i Ewelina Szymczyk-Krzemińska

W roku szkolnym 2013-2014 w zajęciach koła regularnie uczestniczyło 14 uczniów klas I- III I LO. Zespół pod kierunkiem opiekunów: J. Łukasik i H. Stachury przygotował spektakl pt." Mąż zmarł, ale już mu lepiej" według scenariusza I Degórskiej.

Tragifarsa zyskała serdeczne przyjęcie wśród widzów - uczniów liceum , ale również zaproszonych gości w BSCK. Spektakl reprezentował szkołę w Internetowym Przeglądzie Teatrów Szkolnych i Kieleckim Festiwalu Kultury Scyzoryki 2014, w którym zdobył II miejsce  (kategoria- teatr).

Obsada spektaklu: A. Piwowarska, P. Wojciechowska, M. Jaworski, M.Żak, P. Wawszczyk, J. Janiec, D.Szafraniec, J. Sutkowski, M. Lewandowski, M. Wilgocka, N. Wajda, M. Żelawski, M.Bańkowski, N. Santiago.

Zapraszamy do współpracy!

W dniach  8-15  czerwca 2014 uczniowie klas I f, IIa, IIf,IIh ( 43 osoby) ILO im. T. Kościuszki uczestniczyli w zajęciach tzw. zielonej szkoły, które odbywały się w Ustce. Opiekunami grupy byli: A.Kosela, J. Łukasik i M.Zaręba.

W programie znalazły się m.in zajęcia sportowe, wycieczki krajoznawcze, warsztaty teatralne, pogadanka historyczna dotycząca wydarzeń II wojny światowej, rejs statkiem.

Wspaniała atmosfera, doskonałe humory, plaża i słońce!

Dnia 18 czerwca 2014 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w niezwykle interesującym wyjeździe do Konsulatu Stanów Zjednoczonych w Krakowie, zorganizowanym dzięki staraniom Pani Doroty Bik oraz Pani Alicji Dymko. Po przybyciu na miejsce licealna młodzież spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony Konsula, który z szerokim uśmiechem na twarzy oznajmił, iż z uwagi na brak znajomości języka polskiego, zamierza posługiwać się wyłącznie językiem angielskim. Następnie rozpoczął się niezmiernie ciekawy wykład na temat pochodzenia oraz kultury rdzennych mieszkańców Ameryki – Indian, połączony z prezentacją multimedialną.

Czytaj więcej: Wizyta w Konsulacie USA

W dniu 17 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Eweliną Dąbrowską – pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Busku-Zdroju.

Zajęcia na temat dopalaczy realizowane były w ramach programu profilaktycznego „ARS czyli jak dbać o miłość” w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków  psychoaktywnych.

W dniach 3 – 9 czerwca 2014 roku grupa 40 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju odbyła zagraniczną wycieczkę do Włoch. Trwający 6 dni wyjazd obejmował zwiedzanie Wenecji, Rzymu, Watykanu, a w drodze powrotnej również Wiednia. Podziwianie starożytnych zabytków i poznawanie kultury włoskiej połączone było z rekreacyjnym pobytem w ośrodku wypoczynkowym na campingu, położonym w odległości 40 km od Rzymu miasteczku Bracciano. Po całym dniu zwiedzania zmęczeni turyści odpoczywali nad jeziorem w promieniach gorącego południowego słońca.

Choć wycieczka nie obyła się bez nieprzewidzianych przygód, zarówno uczniowie jak i opiekunowie wrócili z wyjazdu zadowoleni. Wszystkich zachwyciła nie tylko bogata oferta turystyczna, ale również orientalna włoska kultura, ciepły klimat i niepowtarzalna kuchnia. Oby wszystkie wycieczki organizowane przez buskie LO były tak udane jak miniona!

Zapraszamy do galerii.