Friday the 30th - - Hostgator Coupon

Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów na Dzień Otwarty
8 grudnia 2014 r o godz. 17.00

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Pana  Henryka Moćki

wieloletniego Dyrektora I LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju

i nauczyciela j. francuskiego.

Rodzinie i Bliskim
składamy wyrazy współczucia.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
I LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju

 

Pogrzeb odbędzie się w dniu 8 listopada o godzinie 1300. Msza zostanie odprawiona w cmentarnej kaplicy.

Od 6 do 8 października grupa 70 maturzystów z naszej szkoły, wzięła udział w rekolekcjach dla maturzystów. Dla młodych ludzi zawsze jest to niezwykły czas, który wykracza poza granice obecnego czasu i procentuje w przyszłości. Młodzież przebywała pod opieką katechetów i delegowanych nauczycieli.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

W dniu 29 października 2014r. (środa) o godz. 17.00 odbędzie się wywiadówka dla klas pierwszych i drugich.

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami uczącymi w danych klasach.

Zachęcamy wszystkich maturzystów i ich rodziców do zapoznania się ze zmianami dotyczącymi egzaminu maturalnego w roku 2015. Szczegóły na stronie: http://www.cke.edu.pl/index.php/egzamin-maturalny-left

Uczennica klasy II h, Kinga Szałabska otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie DNA-day  na najlepszy esej z zakresu genetyki człowieka napisany w języku angielskim. Konkurs został ogłoszonym przez Zarząd Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka we współpracy z Europejskim Towarzystwem Genetyki Człowieka i był skierowany do uczniów szkół średnich. Praca dotyczyła roli genów i środowiska w rozwoju nowotworu piersi.Opiekunowie uczennicy: Pani Ewelina Szymczyk-Krzemińska, Pani Dorota Bik.

Zapraszamy uczniów do udziału w zajęciach Capoeiry organizowanych w naszej szkole. Wszyscy chętni proszeni są
o zgłoszenie się do pedagoga szkolnego - Pani Agaty Iwan.

30 czerwca  tego roku nasze Liceum uzyskało  oficjalny tytuł oraz Certyfikat Solidarnej  nadany przez Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Uzyskany Certyfikat to uhonorowanie uczniów za zrealizowanie projektu edukacyjnego „Solidarna Szkoła”, w ramach którego  zbierano relacje Świadków historii, opracowywano prezentacje tematyczne, a zwieńczeniem projektu była wystawa  „PRL- La Belle Epoque?”.

Czytaj więcej: Certyfikat Solidarnej Szkoły

9 września 2014 r. naszą szkołę odwiedziła kolejna grupa uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły średniej w Holon ( miejscowość  położona nieopodal Tel Avivu). Izraelscy uczniowie przyjechali  do Polski na tradycyjny objazd Miejsc Pamięci i Zagłady Europejskich Żydów. Znaleźli jednak czas, by  spotkać się z polskimi uczniami i poznać  nasz kraj  z innej perspektywy.

Czytaj więcej: Uczniowie z Navon Junior and High School z Holon w Izraelu po raz czwarty w buskim Liceum!

 Dnia 6 września 2014r. w naszym Liceum w ramach ogólnopolskiej akcji Prezydenta RP odbyło się spotkanie pod hasłem "Narodowe czytanie". Inicjatorem wydarzenia był Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju, a jego celem było zachęcenie młodzieży do sięgania po "Trylogię" Henryka Sienkiewicza.

Czytaj więcej: Czytanie narodowe